Wrocław Industrial Festival już w listopadzie


Prezentujemy program VIII edycji wrocławskiego Industrial Festival, którego gwiazdą będzie zespół Psychic TV. Impreza potrwa od 4 do 8 listopada.

Dobiega końca wizyta La Toi Jackson w Polsce. Wokalistka nie tylko, wzięła udział w Koncercie Sylwestrowym, ale także gościła na urodzinach reżysera filmu "Ciacho" Patryka Vegi. Na przyjęciu trwały rozmowy z artystką na temat jej ewentualnego występu w drugiej części "Ciacha". Rob Fusari, były producent Lady GaGi, złożył przeciwko wokalistce pozew, w którym domaga się od gwiazdy pop aż 23 milionów dolarów! Tim Meighan wierzy, że nowa płyta grupy Kasabian będzie szczytowym osiągnięciem w dorobku zespołu.Markowski/Sygitowicz to wspólny projekt Grzegorza Markowskiego i Ryszarda Sygitowicza, którego płyta ukaże się 26 marca. Referendum w sprawie ewentualnego odwołania obecnego dyrektora artystycznego Teatru Nowego w Łodzi Zbigniewa Brzozy odbędzie się w czwartek w teatrze. Mają wziąć w nim udział wszyscy pracownicy placówki. Wyjątkowy spektakl z okazji Dnia Babci i Dziadka zatytułowany "Bawialnia", odbędzie się w czwartek, 21 stycznia, godz. 19.30 w Kinoteatrze Uciecha, ul. Starowiślna 16 w Krakowie.

Już po raz trzeci w łódzkim klubie Wytwórnia w dniach 1 lipca - 20 sierpnia odbywać się będzie Letnia Akademia Jazzu. Melomani będą mogli uczestniczyć w bezpłatnych warsztatach z gwiazdami jazzu oraz koncertach.

Milion posiłków chcą przekazać potrzebującym dzieciom organizatorzy siódmej edycji akcji "Podziel się posiłkiem", którą w sobotę wieczorem inauguruje w Białymstoku Koncert Gwiazd. Wystąpią m.in. Edyta Górniak, Golec uOrkiestra, Ewelina Flinta, Justyna Steczkowska, Anita Lipnicka i John Porter. Małgorzata Główka, Adela Konop i Edson Ganga Neto to trójka uczestników zagrożonych po pierwszym półfinale programu "Śpiewaj i walcz".

Piosenka "The Man Who Sold The World" w wykonaniu grupy Nirvana zajęła pierwsze miejsce w rankingu najlepszych coverów wszech czasów. Wciąż nie wiemy, kiedy ukaże się siódmy studyjny album Eminema "Relapse 2". Dzieło anonsowane na końcówkę 2009 roku, zostało przesunięte na bliżej nieokreślony okres 2010 roku. Trwa 10. jubileuszowy Festiwal Dwa Teatry Sopot 2010. Wielka Nagroda za wybitne kreacje aktorskie trafiła w tym roku w godne i wybitne ręce - Janusza Gajosa. Wyróżnienie zostało wręczone podczas uroczystej gali, która odbyła się w sobotę, 12 czerwca.Jeden z najważniejszych producentów i didżejów w historii muzyki house'owej, 47-letni Carl Cox, na początek przyszłego roku zapowiedział premierę czwartego studyjnego albumu. W sobotę, 19 czerwca o godzinie 19 w Studio Koncertowym im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie, Orkiestra Sinfonia Varsovia pod dyrekcją swojego Dyrektora Muzycznego - Marka Minkowskiego wykona dwie symfonie Ludviga van Beethovena: III Symfonia Es-dur op.55 V Symfonia c-moll op.67. W tym roku żadna z osób powiązanych ze sprawą śmierci Michaela Jacksona nie usłyszy zarzutów karnych. Prokuratura i policja wciąż bowiem pracują nad dowodami.

Nokia Music Store: Lady GaGa na szczycie


Piosenka "Bad Romance" Lady GaGa góruje w najnowszym zestawieniu sklepu muzycznego Nokia Music Store.

"Hobbit": wciąż nieznana data rozpoczęcia produkcji


Rozpoczęcie zdjęć do ekranizacji książki "Hobbit" J.R.R. Tolkiena opóźni się o kolejne kilka miesięcy.

Nie będzie nowych "Gwiezdnych wojen"


George Lucas nie zamierza nakręcić nowych części sagi "Gwiezdne wojny" w technologii 3D.

Posłuchaj płyty Slayera w sieci


W poniedziałek, 2 listopada do sklepów trafi nowy album zespołu Slayer. Z nagraniami z "World Painted Blood" można zapoznać się jednak już teraz.

Nowe Coldplay przed jeszcze Bożym Narodzeniem


Grupa Coldplay pracuje ścisłej tajemnicy nad piątym albumem, który ukaże się jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia.

Obraz Matejki będzie prezentowany w Wilnie


Z okazji przypadającego w tym roku 440-lecia Unii Lubelskiej przez najbliższe pięć miesięcy w Wilnie będzie prezentowany obraz Jana Matejki "Unia Lubelska".

Indios Bravos zabiera na scenę


Teledysk do utworu "Zabiorę Cię" zapowiada DVD grupy Indios Bravos "On Stage". Klip do koncertowego numeru możecie już zobaczyć na stronach INTERIA.PL.

Złote Laury za Mistrzostwo w Sztuce rozdano w Krakowie


Aktorka Nina Repetowska, piosenkarka i aktorka Beata Rybotycka, poetka Beata Szymańska, animator kultury Ferdynand Nawratil i rzeźbiarz Bogusz Salwiński zostali uhonorowani w czwartek w Krakowie "Złotymi Laurami za Mistrzostwo w Sztuce".

"Seksmisja" 25 lat później


"Na ten moment czekałyśmy 25 lat, długie 25 lat. Drogie siostry pamiętajcie mężczyzn nie było, nie ma i nie ma potrzeby. Liga broni, liga radzi, liga nigdy was nie zdradzi" - tymi słowami 9 października 2009 roku, w podziemiach Kopalni Soli w Wieliczce rozpoczęły się obchody 25-lecia kultowej komedii "Seksmisja".

BrzydUla: Pshemko ma syna!


W kolejnych odcinkach "BrzydUli" będzie się działo. Pojawią się nowi aktorzy, nowe wątki, a przede wszystkim w końcu znajdzie się ktoś, kto zignoruje Pshemko.

Morowe debiutuje


Morowe - to nazwa nowego, blackmetalowego projektu dowodzonego przez Nihila z katowickich formacji MasseMord i Furia.

Michael Jackson odszedł rok temu


Dokładnie rok temu, 25 czerwca 2009 roku, w Los Angeles zmarł "król popu" Michael Jackson, jeden z najwybitniejszych piosenkarzy w historii muzyki. Artysta miał 50 lat. Jego śmierć wywołała żałobę wśród fanów i poruszenie w środowisku artystycznym na całym świecie, która trwają już 12 miesięcy.

Paweł Małaszyński kupił indeks


Kilka dni temu w mediach zawrzało: Paweł Małaszyński, gwiazda filmu "Ciacho", kupił indeks! Plotka głosiła, że po dwóch nieudanych podejściach aktor zapewnił sobie tą drogą wstęp na wrocławską PWST. Dziś okazało się, że cała sprawa ma związek z nietypową kampanią społeczną prowadzoną przez Stowarzyszenie Wiosna.

Co Doda sądzi o Wiśniewskim?


Piosenkarka analizuje przyczyny upadku Michała Wiśniewskiego z Ich Troje.

Taylor Swift nie odpoczywa


Taylor Swift zrezygnowała z wakacji, aby nagrać nowy album.