MFW wyśle ekspertów do Grecji na rozmowy w sprawie udzielenia pomocy finansowej


Międzynarodowy Fundusz Walutowy wyśle 19 kwietnia do Grecji zespół ekspertów, którzy przeprowadzą rozmowy z przedstawicielami władz tego kraju w sprawie warunków udzielenia ewentualnej pomocy Grecji przez MFW - poinformował Międzynarodowy Fundusz Walutowy w oświadczeniu.

Analitycy Citigroup obniżyli rekomendację dla Pol-Aquy do "sprzedaj" z "trzymaj" - podała w środę agencja Bloomberg. Przybywa młodych Brytyjczyków bez pracy. Ludziom bez kwalifikacji grozi nawet śmierć - napisał "Daily Mail". Analitycy DM PKO BP, w raporcie z 10 sierpnia, wydali rekomendację "kupuj" dla Remaku i ustalili cenę docelową dla akcji spółki na 46,50 zł.Amerykańskie przedsiębiorstwo Eastman Kodak oskarża koncerny Apple i Research in Motion o naruszenie należących do niej patentów. Firmy te miały wykorzystać bezprawnie w swoich urządzeniach technologię odpowiedzialną za podgląd barwnych zdjęć, którą opisuje patent oznaczony numerem 6,292,218. Przedstawiciele banków ankietowani przez Pentor i Związek Banków Polskich przewidują, że inflacja na koniec 2010 roku wyniesie 3,28 proc. rdr - poinformował Pentor w komunikacie. Analitycy Domu Inwestycyjnego BRE Banku w raporcie miesięcznym z 5 października obniżyli rekomendacje dla sześciu spółek.

Wells Fargo, w przeciwieństwie do swoich trzech największych konkurentów, jest na tyle przekonany, że stopy procentowe wzrosną, że poświęcił w zeszłym roku aż miliard dolarów, zmniejszając inwestycje w obligacje o stałej kwocie dochodu.

"Rząd Donalda Tuska najwyraźniej zrezygnował z realizacji zapowiadanych ambitnych gospodarczych planów" - pisze "Wall Street Journal". Skutek tego będzie taki, że nasz wzrost gospodarczy może być słabszy niż powinien, a zagraniczni inwestorzy oddalą się od Polski. WIG20 na zamknięciu sesji w piątek wzrósł o 1,25 proc. i wyniósł 2514,63 pkt. Na rynku notowań ciągłych wzrósł kurs akcji 209 spółek, 95 spadł, 48 nie zmienił się. Akcjami siedmiu spółek nie handlowano.

Zagraniczne firmy inwestycyjne, kupujące na polskim rynku instrumenty finansowe i odsprzedające je swoim klientom, uzyskają zwolnienie dla takich transakcji z podatku od czynności cywilnoprawnych (PCC) - przewiduje poselski projekt nowelizacji ustawy o PCC. Polskie firmy inwestycyjne, które zawierają podobne transakcje od dawna korzystają z takiej możliwości. Psychologowie przestrzegają przed popadnięciem w zakupowy szał podczas wyprzedaży. W wielu sklepach w całej Polsce można kupić przecenione produkty podczas poświątecznych promocji. Nokia - największy na świecie producent telefonów komórkowych - pozywa do sądu jednego z głównych konkurentów: amerykańską firmę Apple. Fiński koncert twierdzi, że Amerykanie skorzystali z opatentowanych przez niego rozwiązań technologicznych przy konstruowaniu iPhone'a.Polkomtel liczy, że umocni swoją trzecią pozycję dostawcy internetu na polskim rynku dzięki wprowadzeniu bezprzewodowego internetu w technologii HSPA+ o maksymalnej prędkości łącza do 21 Mb/s - poinformował na konferencji prasowej prezes spółki, Jarosław Bauc. Toyota potwierdza tymczasowe wstrzymanie produkcji w Stanach Zjednoczonych. Wcześniej informowała o tym agencja Kyodo News. Toyota zamknie na pewien czas zakłady w Kentucky i Teksasie - a przyczyną takiej decyzji jest spadek popytu, spowodowany globalną akcją naprawy 8,5 miliona samochodów. Tata Nano, obwołane najtańszym autem świata, po raz pokazany zostanie w Polsce. Niedrogi pojazd w wersji napędzanej silnikiem spalinowym będzie w połowie 2011 roku w polskich salonach sprzedaży. Ma być uzbrojony w ABS i poduszki powietrzne. Producent wprowadza też nad Wisłę trzy inne nowe auta.

USA: na deficyt budżetowy - ponadpartyjna komisja


Prezydent USA Barack Obama powołał specjalną dwupartyjną komisję, której zadaniem ma być doprowadzenie do redukcji rosnącego stale deficytu budżetowego.

Sobotnia katastrofa bez wpływu na rynki


Sobotnia katastrofa prezydenckiego samolotu nie miała negatywnego wpływu na rynki złotego i długu. Złoty, zdaniem dilerów, będzie pod wpływem indeksów giełd amerykańskich. Na rynku długu zastój, który, ma utrzymać się najdalej do środowej aukcji.

Toyota Prius wciąż najlepiej sprzedającym się samochodem


Hybrydowa Toyota Prius pozostaje najlepiej sprzedającym się samochodem w Japonii , pomimo problemów, jakie producent przeżywa na całym świecie i jakie dotyczą też tego modelu.

Kryzysowe ostre cięcie na zdrowiu


NFZ chce przerzucić część kosztów tomografii i rezonansu magnetycznego na kierujących na te badania specjalistów. Poradnia, w jakiej pracuje ortopeda, neurolog czy onkolog, zapłaci za badanie ze swojego kontraktu z NFZ - pisze "Gazeta Wyborcza".

Nasza firma prowadzi bezdotykowe czyszczenie oraz mycie kostki brukowej. Jesteśmy w stanie przywrócić dawny wygląd nawet najbardziej zanieczyszczonej kostce brukowej. Jeśli interesuje cię

mycie kostki brukowej

koniecznie zapoznaj się z ofertą naszej firmy. Prowadzimy również mechaniczne czyszczenie kostki brukowej bez użyci chemii szkodliwej dla środowiska. Posiadamy ogromne doświadczenie w myciu oraz czyszczeniu kostki brukowej oraz elewacji.

Pawlak: Polska podpisze nową umowę gazową


Polska może jutro podpisać nową umowę gazową z Rosją. Poinformował o tym wicepremier i minister gospodarki Waldemar Pawlak, który zastrzegł, że umowa zostanie podpisana, jeśli nic nie stanie na przeszkodzie.

Prezes Fed w centrum uwagi


Wczorajszą sesję amerykańskie giełdy zakończyły na minusach, ciągnięte w dół przez pogarszające się nastroje wśród tamtejszych konsumentów. Indeks Dow Jones spadł o 0,97%, S&P 500 o 1,21%, a technologiczny Nasdaq stracił 1,28%.

Spokojny tydzień okazją do refleksji


Zalew informacji z zeszłego tygodnia uchronił rynki akcji i eurodolara przed większą korektą, ale z drugiej strony nie otworzył drogi do wzrostu do nowych rekordów. W najbliższych dniach pusty kalendarz będzie zachęcał inwestorów do ponownego sięgnięcia pamięcią do minionego tygodnia, gdyż istotne dane o bilansie handlowym w USA zaplanowane są dopiero na piątek. W Polsce w ten obraz doskonale wpisze się tydzień przedzielony wolnym 11 listopada i nie zmienią tego publikowane dane o bilansie handlowym i cenach.

Za ile rosyjski gaz płynie przez Polskę?


Rosyjski Gazprom wydał komunikat, stwierdzający, że obradująca w Moskwie rada nadzorcza spóli EuRoPol Gaz uzgodniła wysokość opłat za przesył gazu z Rosji do Polski, i dalej do Niemiec. Nie podano jednak ich wysokości.

Gazprom grozi Białorusi obcięciem dostaw gazu o 85 proc.


Rosyjski koncern Gazprom zagroził Białorusi ograniczeniem od poniedziałku o 85 proc. dostaw gazu , o ile Mińsk nie zapłaci długu w wysokości 192 mln dolarów.

Ceny benzyn na stacjach mogą przestać spadać, diesel może drożeć


Ceny benzyn na stacjach nadal spadały w mijającym tygodniu. Nie można wykluczyć, że w najbliższych dniach na rynku detalicznym ceny benzyn ustabilizują się gdyż na rynku hurtowym I połowa miesiąca upływa pod znakiem podwyżek, co powinno się przyczynić do zahamowania obniżek na stacjach, poinformowało Biuro Maklerskie Reflex w swoim komentarzy tygodniowym. Eksperci zaznaczają, że korekt cen w górę mogą się natomiast spodziewać właściciele diesli.

W czerwcowej nowelizacji strategii Lotosu decyzja o stacjach bezobsługowych


- Grupa Lotos, która w czerwcu przedstawi nowelizację długoterminowej strategii rozwoju, poda wtedy czy zamierza zainwestować w segment stacji bezobsługowych - poinformował w poniedziałek PAP Paweł Olechnowicz, prezes Grupy Lotos.

Wyprzedaż złotego wynikiem obaw inwestorów?


Na rynkach światowych nie było dzisiaj aż tak nerwowo, jak na rynku złotego. Co ciekawe nasza waluta zupełnie zignorowała lepsze dane GUS o sprzedaży detalicznej i bezrobociu w maju - odpowiednio wzrost o 4,3 proc. r/r i spadek do 11,9 proc.

PBG bliskie wejścia w projekt deweloperski wartości 600 mln zł


PBG jest bliskie wejścia w wart 600 mln zł projekt deweloperski, w którym giełdowa spółka ma mieć 70-proc udział, a pozostałe 30 może objąć znany gracz z rynku deweloperskiego - poinformował w poniedziałek dziennikarzy Jerzy Wiśniewski, prezes PBG.

BofA Merrill podniósł cenę docelową dla BRE do 231 zł


BofA Merrill podniósł cenę docelową dla BRE do 231 zł z 223 zł.

Bank Millennium: Korzystne trendy w jakości portfela


Bank Millennium obserwuje w I kwartale 2010 roku korzystne trendy w przyroście wolumenów i w jakości portfela kredytowego - poinformował PAP Bogusław Kott, prezes banku.