W Waszyngtonie trwa od czwartku X Polsko-Amerykańska Konferencja Nauki i Technologii. Głównym celem spotkania badaczy, przedsiębiorców i przedstawicieli administracji publicznej obu państw jest pogłębienie współpracy w zakresie innowacyjności i zaawansowanych technologii.
Naukowcy kalifornijscy obawiają się, że niedobór mgły może zagrozić słynnym lasom sekwojowym rosnącym na wybrzeżu stanu.
Negatywne myślenie i złe nastroje powodują, że człowiek jest mniej łatwowierny, zwiększa zdolność oceniania innych, a także poprawia swą pamięć - wynika z badania opublikowanego w najnowszym wydaniu magazynu "Australian Science".
Osoby balsamujące zwłoki za pomocą formaliny są wyraźnie bardziej narażone na białaczkę szpikową - informuje "Journal of the National Cancer Institute".
Podczas konferencji "The Brain Revolution" w Rzymie ogłoszono oficjalnie start projektu, którego finalnym efektem ma być komputerowa symulacja ludzkiego mózgu – podaje włoska agencja ANSA. Przewidywana data ukończenia badań to 2030 rok.
Naukowcy z Głównego Instytutu Górnictwa (GIG) w Katowicach, wspomagani przez ekspertów z różnych ośrodków naukowych, zbadają perspektywy wdrożenia w Polsce technologii produkcji energii bez emisji dwutlenku węgla. Posłużą się foresightem - narzędziem badawczym, polegającym na aktywnym prognozowaniu przyszłości.
Tajemnice rzadkich i mało dotąd poznanych orlików grubodziobych mają przybliżyć badania nad tym gatunkiem, na które pieniądze przeznaczy Unia Europejska. Badania będą prowadzone nad Biebrzą (Podlaskie). To jedyne miejsce w Polsce, gdzie bytują te ptaki.
Zwiększanie ilości terenów zielonych w miastach i powiększanie obszarów zajmowanych przez rzeki i zbiorniki wodne to - zdaniem architekta krajobrazu Mirosława Sztuki - najlepsze metody zapobiegania powodziom w miastach. Mówił o tym w czwartek w Warszawie.
Nowa, tańsza metoda wytwarzania oseltamiviru, aktywnego składnika przeciwgrypowego Tamiflu może poprawić jego dostępność dla pacjentów, zwłaszcza w uboższych krajach - informuje serwis "EurekAlert".
Na półtorametrowe odciski łap dinozaura, ciągnące się setki metrów, natrafili francuscy poszukiwacze skamieniałości. Są to jedne z największych na świecie tego typu tropów - informuje BBC.
W ramach eksperymentu, którego celem jest wykrycie zamarzniętej wody pod powierzchnią polarnej południowej strefy Księżyca, uderzyły tam, w krótkim odstępie czasu, pusty człon rakiety nośnej oraz wyniesiony przez nią w kosmos próbnik NASA.
Kilkudziesięciu studentów Uniwersytetu Śląskiego bezskutecznie próbowało rozerwać tzw. półkule magdeburskie podczas zakończonego w czwartek 6. Studenckiego Festiwalu Nauki. Tym doświadczeniem dowiedli istnienia siły ciśnienia atmosferycznego.
W Berlinie uroczyście otwarto w piątek Nowe Muzeum, zniszczone podczas II wojny światowej i odbudowane z ruin kosztem 212 mln euro przez brytyjskiego architekta Davida Chipperfielda.
Kartka lub upominek wysłany osobie cierpiącej na zaburzenia zdrowia psychicznego może pomóc jej szybciej wrócić do siebie - informuje serwis BBC.
Gdy jesteśmy zrelaksowani, uczymy się szybciej, a nasze wspomnienia są trwalsze - potwierdzają naukowcy z USA. Dzieje się tak dlatego, że neurony odpowiedzialne za zapamiętywanie współpracują z falami teta związanymi ze stanem relaksu. Badania zostały zaprezentowana na łamach pisma "Nature".
znalezionych: 1789, strona 1 z 120
<<< - 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 - >>>