Podwodny wulkan w pobliżu Włoch grozi erupcją


Włoski wulkan Marsili jest aktywny, a jego ściany są kruche - poinformował włoski wulkanolog Giuseppe D'Anna z włoskiego Narodowego Instytutu Geofizyki i Wulkanologii. Erupcja wulkanu może wywołać tsunami, które zaleje południowe Włochy.

Grecja: negocjacje ws. pomocy zakończone


Władze pogrążonej w kryzysie Grecji poinformowały, że porozumiały się w sprawie warunków przyznania państwu pomocy finansowej. Pomyślnie miały się zakończyć negocjacje z Unią Europejską i Międzynarodowym Funduszem Walutowym. Oficjalnie nie potwierdza tego jednak Bruksela.

Koniec imponującej serii zwycięstw Atlanty


Koszykarze New Orleans Hornets przerwali serię siedmiu wygranych Atlanty Hawks, zwyciężając w jednym z dziewięciu sobotnich meczów ligi NBA 96:88.

Ostatnia szansa Jastrzębskiego w Lidze Mistrzów


W siatkarskiej Lidze Mistrzów nadchodzi czas pierwszych rozstrzygnięć. Zespół Jastrzębskiego Węgla, by zachować szansę na awans do rundy play off, musi pokonać przed własną publicznością niemiecki VfB Friedrichshafen.

Z Wenezueli ropa na Białoruś może popłynąć przez kraje bałtyckie


Jeżeli Białoruś rzeczywiście będzie importować ropę z Wenezueli, to według litewskiego dziennika ekonomicznego "Verslo Żinios" najbardziej prawdopodobna droga dostaw przebiegnie przez kraje bałtyckie, zapewne przez Łotwę.

Atak Wschodu w Lidze Mistrzów. A miało być nudno


Barcelona i Inter miały się nudzić w fazie grupowej, tymczasem za dwa tygodnie ruszą na Wschód, by walczyć o życie. Zanosi się na to, że Guardiola lub Mourinho zagrają tam rolę Napoleona.

Kościół przyznał się do "porażki"


Złość, smutek i oburzenie oraz niepokój o ofiary księży-pedofilów w Irlandii - takie uczucia dominowały - według relacji biskupów tego kraju - podczas narady z Benedyktem XVI na temat skandalu. O bolesnej debacie w Watykanie biskupi opowiedzieli dziennikarzom.

Solana: rozmowy pokojowe Izraela i Palestyny możliwe we wrześniu


Wysoki przedstawiciel UE ds. polityki zagranicznej Javier Solana uważa, że Izrael i Palestyńczycy mogliby rozpocząć negocjacje pokojowe po posiedzeniu Zgromadzenia Ogólnego ONZ pod koniec września.

"Prezydent Polski może być niski, ale nie powinien być mały"


- Mój wybór w 2007 roku był wyborem serca i rozumu. Skończyliśmy wtedy z demolowaniem państwa. Dzisiaj daje z siebie to co mogę, na co mnie stać, by nie zawieść zaufania. Dumny jestem, że jako członek PO jestem w partii ludzi pozytywnych kreatywnych nie zasklepiających się w sobie - powiedział w Bydgoszczy Radosław Sikorski, podczas spotkanie z członkami PO. Szef MSZ zabiegał o wsparcie dla swojej osoby podczas prawyborów w Platformie.

Izraelski dyplomata wydalony z Wielkiej Brytanii?


Władze brytyjskie wydalą izraelskiego dyplomatę w związku z wykorzystaniem sfałszowanych brytyjskich paszportów przy okazji zabójstwa w Dubaju - poinformowała telewizja Sky News, nie wyjawiając źródła tych wiadomości.

W.Brytania: Zmarł wynalazca bankomatu


John Shepherd-Barron, któremu przypisuje się zasługę wymyślenia pierwszego bankomatu na świecie, zmarł w Szkocji w wieku 84 lat - poinformowała BBC.

Odjęli punkty Portsmouth za ogromne długi


Władze Premier League, zarządzające angielską ekstraklasą piłkarską, odjęły w środę dziewięć punktów ostatniej drużynie tabeli - FC Portsmouth. To efekt ogromnych długów i przejęcia klubu w lutym przez zarząd komisaryczny.

Odbito niemiecki statek towarowy; aresztowano 10 piratów


Holenderska fregata "Tromp" przy pomocy śmigłowca odbiła w poniedziałek z rąk somalijskich piratów niemiecki statek towarowy zaatakowany u wybrzeży Somalii i aresztowała 10 z nich - poinformowało holenderskie ministerstwo obrony.

Białoruś: sąd utrzymał decyzję ws. Domu Polskiego


Sąd obwodowy w Mińsku utrzymał decyzję sądu w Wołożynie, który odebrał Dom Polski w Iwieńcu nieuznawanemu przez władze białoruskie Związkowi Polaków na Białorusi kierowanemu przez Andżelikę Borys, przekazując go oficjalnemu ZPB.

Grecja: Strajk pracowników urzędów skarbowych


Greccy pracownicy urzędów skarbowych rozpoczęli w poniedziałek 48-godzinny strajk przeciwko planom oszczędnościowym zaakceptowanym w ubiegłym tygodniu przez rząd w ramach walki z kryzysem finansów publicznych.

znalezionych: 38686, strona 1 z 2580
<<<  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  -  >>>